خواص گل زعفران | گل زعفران برای چی خوبه؟

خواص گل زعفران | گل زعفران برای چی خوبه؟

خواص گل زعفران | گل زعفران برای چی خوبه؟

Blog Article

زعفران گیاهی است که خاصیت‌های بی‌نظیری دارد. خواص گل زعفران نیز به‌عنوان بخش جدانشدنی از این محصول بسیار بوده و حتی جالب است بدانید که در بسیاری از صنایع هم از آن استفاده می‌شود. در واقع گلبرگ زعفران از نظر مواد معدنی دست‌کمی از خود زعفران ندارد و خواص بی‌شماری را برای سلامتی دارد که به شکل‌های مختلف از جمله دمنوش گل زعفران می‌توان از آن استفاده کرد. برای آشنایی بیشتر با خاصیت گل زعفران تا انتهای این مقاله از زعفرانیه همراه ما باشید.

چیستی و کارایی ‌های گلبرگ زعفران


در گل زعفران به شکل کلی ۳ رشته قرمز وجود دارد که همان کلاله است؛ البته گاهی اوقات این تعداد بیشتر از ۳ رشته می‌شود. اگر دقت کرده باشید در کنار این کلاله‌ها، تعدادی پرچم زرد رنگ و همچنین تعدادی گلبرگ با رنگ بنفش نیز وجود دارد و بقیه قسمت‌های آن اصولاً دور ریخته می‌شود. امروزه محققان چینی تحقیقاتی بر روی اجزای زعفران انجام داده‌اند تا بدانند واقعاً زعفران چیست و چه خواصی دارد. آن‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که خواص گل زعفران نیز هیچ‌چیزی از خواص کلاله‌های قرمزرنگ و گران‌قیمت زعفران کم ندارد.

به همین علت است که اخیراً گلبرگ‌های بنفش زعفران موردتوجه زیادی از سوی مردم قرار گرفته است و آن را به‌صورت دمنوش گل زعفران مصرف می‌کنند. طبق نتایجی که برای خواص گل زعفران به دست آمد چینی‌ها از گلبرگ زعفران جهت درمان بیماری‌های زیادی استفاده می‌کنند. همچنین لازم است بدانید که گل زعفران کارایی‌هایی دارد که به بخش سلامت و درمان محدود نمی‌شود و در حوزه صنعت نیز کارآمد است و در جهت ایجاد رنگ‌های طبیعی خصوصاً در رنگ‌آمیزی برای لباس‌ها و فرش‌ها بسیار مفید است. در واقع رنگی هم که از گلبرگ‌های زعفران به دست می‌آید به علت آنتوسیانین موجود در زعفران است.

لازم به ذکر است که از رنگ گلبرگ زعفران هم به‌صورت مایع و هم به‌صورت پودر می‌توان استفاده کرد و جالب است که این رنگ‌ها کاملاً خوراکی نیز هستند و برای آشپزی زعفرانی همچون تزیین غذا، ژله و … کاربرد خوبی دارند. نکته مثبت این رنگ‌ها در آنجاست که هیچ‌کدام از مضرات و عوارض رنگ کلاله زعفران را ندارند و جالب‌تر آنکه گلبرگ زعفران از قیمت کمتری نسبت به کلاله زعفران برخوردار است.

مهم ‌ترین خواص گل زعفران چیست؟


همان‌طور که بیان شد با گلبرگ زعفران‌ رنگی طبیعی و باکیفیت بیشتر از رنگ کلاله‌های زعفران به دست می‌آید و هزینه کمتری نیز پرداخت می‌شود؛ لذا هنگام خرید زعفران اصل دقت کنید که کدام قسمت آن را نیاز دارید و همان را بخرید تا خریدی خوب و مفید داشته باشید. به‌طورکلی باید گفت که بسیاری از خواص زعفران در گلبرگ زعفران هم وجود دارد و این ارزش تغذیه‌ای گلبرگ زعفران را چندبرابر می‌کند. در ذیل به چند مورد از خواص گل زعفران اشاره شده است.

one. داروی ضد باکتری


همان‌طور که می‌دانید باکتری‌ها همراه با غذا وارد بدن می‌شوند و ایجاد مسمومیت می‌کنند. از جمله خواص گل زعفران می‌توان به‌عنوان داروی ضدباکتری اشاره کرد. در واقع از دمنوش گل زعفران می‌توان برای درمان این نوع از بیماری‌ها به دلیل وجود خواص ضدباکتری آن استفاده کرد.

two. ضد گرفتگی عضلات


منیزیم Ùˆ فسفری Ú©Ù‡ در گلبرگ زعفران موجود است باعث تقویت سیستم عصبی می‌شود Ùˆ نمی‌گذارد پیام‌های عصبی مزاحم بر روی عضلات بدن تاثیر بگذارند. در نتیجه از جمله خواص Ú¯Ù„ زعفران این است Ú©Ù‡ مانع از ایجاد اسپاسم‌های عصبی می‌شود. سدیمی Ú©Ù‡ در گلبرگ قیمت زعفران زعفران وجود دارد نیز مانع از گرفتگی عضلات می‌شود.


خرید پک عمده زعفرانخرید پک عمده زعفران بیشتر موردتوجه مشتریانی است که نیاز فراوانی به این محصول دارند. از جمله مهم‌ترین مشتریان اصلی زعفران عمده می‌توان به شرکت‌های صنایع غذایی، شیرینی‌پزی‌ها، عطاری‌ها و شرکت‌های بازرگانی و صادراتی، رستوران‌ها و هتل‌های بزرگ، توزیع‌کنندگان و عمده‌فروشان مواد غذایی اشاره کرد. خرید زعفران عمده برای مشتری
 مزیت‌های بسیاری از جمله کاهش هزینه‌ها و… برای مشتریان دارد. شرکت زعفرانیه با ارائه باکیفیت‌ترین زعفران به‌عنوان یکی از بهترین فروشگاه‌های خرید زعفران عمده برای مشتری شناخته می‌شود که مرغوب‌ترین زعفران را با قیمتی مقرون‌به‌صرفه و بسته‌بندی مناسب ارائه می‌دهد.


Report this page